Uzunköprü Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Süheyla PAŞALI

Kadın Meclisi Başkanımız hakkında kısa bilgilendirme yazısı..

UZUNKÖPRÜ KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ OLAĞAN GENEL KURULU

GÜNDEM
1.AÇILIŞ
2.SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI
3.DİVAN KURULU SEÇİMİ
4.UZUNKÖPRÜ KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ BAŞKANI KONUŞMASI
5.KENT KONSEYİ BAŞKANININ KONUŞMASI
6.KONUKLARIN KONUŞMASI
7.ÇALIŞMA RAPORU SUNUMU
8.KENT KONSEYİ KADIN  MECLİSİ BAŞKANI SEÇİMİ
9.YÜRÜTME  KURULUNUN SEÇİMİ
10.DİLEK VE TEMENNİLER.
11.KAPANIŞ

KARARLAR

1.AÇILIŞ YAPILDI.36 ÜYENİN TOPLANTIYA KATILDIĞI TESPİT EDİLDİ.
2.SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI OKUNDU.
3.DİVAN KURULUNA  HACER DOĞRUGÜVEN YAZMAN OLARAK TA SEÇKİN İNCEOĞLU SEÇİLDİ.
4.UZUNKÖPEÜ KADIN MECLİSİ SÜHEYLA PAŞALI  SEÇİLDİKLERİ GÜNDEN İTİBAREN YAPTIKLARI ÇALIŞMALARDA KENDİLERİNE DESTEK VEREN TÜM KURUMLARA VE ÜYELERE TEŞEKKÜR ETTİ.YENİ SEÇİLECEK YÖNETİME BAŞARILAR DİLEDİ.
5.UZUNKÖPRÜ KENT KONSEYİ BAŞKANI MEHMET AKBAL KONIUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ.
6.KONUK KONUŞMALARNDA NURHAN YİĞİT ŞEHİR İÇERİSİNDE BAYANLARIN GİDEBİLECEĞİ BİR PARKIN OLMADIĞINI KADINLARIN EL EMEKLERİNİ SERGİLEYECEKLERİ BİR YERİN OLAMASI GEREKTİĞİNİ BİLDİRDİ. BİR KADIN KAHVESİ “ÖNERİSİNDE BULUNDU. ONUR SAYGI BU GÖRÜŞE DESTEK VERDİ. NEŞE TOPÇU KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ TOPLANTILARINDE BİR CİDDİYET OLMADIĞINI BİRDAHAKİ YÖNETİMİN BUNA DİKKAT ETMESİ GEREKTİĞİNİ BİLDİRDİ.SANİY E ÇAKIR KADINA ŞİDDET KONUSU DAHA FAZLA GÜNDEME ALINMASI GEREKTİĞİNİ BİLDİRDİ.25 KASIM TARİHİNDE BU GÜNLE İLGİLİ PANEL GİBİ ÇALIŞMALAR YAPABİLİRİZ.SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNE SEÇİLENLER GÖREVLERİNE GEREKLİ ÖZENİ GÖSTERMELİDİRLER.MENŞURE AYBEK HERKES BİRBİRİ İLE BAĞLI ÇALIŞMALI YARIN MÜFTÜLÜKLERİN NİKAH KIYMASI İLE İLGİLİ ATATÜRK HEYKELİ ÖNÜNDE BİR İMZA KAMPANYAMIZ VAR HERKESİ BU KAMPANYAYA DESTEK VERMEYE DAVET EDİYORUZ.
7.FAALİYET RAPORU KADIN MECLİSİ BAŞKANI TARAFINDAN SUNULDU.
8.KADIN MECLİSİ BAŞKANININ SEÇİMİNE GEÇİLDİ. BİR LİSTENİN OLDUĞU DİVANA BİLDİRİLDİ. SÜHEYLA PAŞALI ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI. AÇIK OYLAMAYA GEÇİLDİ. OY BİRLİĞİ İLE SEÇİLDİ.
9.YÜRÜTME KURULU OLARAK ÇALIŞMAK İSTEYEN 6 KİŞİNİN LİSTESİ DİVANA SUNULDU.

1.SEYHAN AYTAÇ
2.EBRU İŞBİLEN
3.ŞENNUR ÇETİNOĞLU
4.YEŞİM TÜRKELİ
5.GÜNEŞ YENİCE
6.ONUR SAYGI

BAŞKA KATILIMIN OLUP OLMADIĞI SORULDU. LİSTE YÖNETİM KURULUNUN OYLARINA SUNUNDU OY ÇOK ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

10.DİLEK VE TEMENNİLER KONUSUNDA SÖZ ALAN NEŞE TOPÇU TOPLANTILARIN CİDDİYE ALINMASI GEREKTİĞİNİ BİLDİRDİ. FATMA  AKSULU WATSAP GURUBUMUZ VAR GECE GEÇ SAATLERDE PAYLAŞIMDA BULUNMAMASINI İSTEDİ. HACER DOĞRUGÜVEN HERŞEYİN BU GURUPTAN PAYLAŞILMAMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. MADDE BAĞIMLILIĞI ÖNEMLİ BU KONUDA ÇALIŞMA YAPILMALIDIR DEDİ.UZUNKÖPRÜNÜN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE BU OLAYLARIN YAŞADIĞI DİLE GETİRİLDİ.BUNUNLA İLGİLİ BİR MÜCADELE YAPILMASI İSTENDİ.MEHMET AKBAL KADINLARA BÜTÇE AYRILMASI İLE İLGİLİ BÜTÇENİN BELİRLİ BİR MİKTARININ KADIN BÜTÇESİ OLARAK AYRILMASI GEREKTİĞİNİ İFADE ETTİ.OTOPARKIN OLDUĞU YER TEKRAR PARK OLARAK DÜZENLENMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPILMASI KARARLAŞTIRILDI.SİNEMA ÇALIŞMIYOR BÖYLE OLURSA KANACAK DESTEK OLUNMASI GEREKİR.KENDİ YERELİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ.KARDEŞLER PARKININ TEMİZ OLAMSI GEREKTİĞİNİ BUNUNDA PARAYLA OLMADIĞINI SÖYLEDİ.ŞEHRİMİZİN CAZİBE HALİNE GELMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. ONUR SAYGI YÜRÜTMEDE KENDİ YETENEKLERİ ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMALAR DA ELİMDEN GELENİ YAPACAĞINI SÖYLEDİ.

11.TOPLANTI SONA ERDİ